неділя, 29 листопада 2015 р.

Holidays in Great Britain (урок для середніх класів)



Мета:      Повторити й активізувати до теми.
Продовжувати розвивати вміння аудіювання. Тренувати учнів у монологічному мовленні. Удосконалювати техніку читання.
Ознайомити учнів із святами та традиціями Великої Британії.
Поглиблювати знання учнів про культуру країни, мова якої вивчається.
Виховувати повагу до традицій і культур народів світу.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для самостійної роботи.
ХІД УРОКУ
ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
1.      Привітання.
Т: Good morning, boys and girls! Let's tell your favourite greeting poems. Три-чотири учні по черзі розповідають свої улюблені вірші-привітання.
2.      Повідомлення теми та мети уроку.
Т: The topic of our lesson today is “Holidays in Britain”. We'll know what holidays are in Britain and how people celebrate them.
3.      Уведення в іншомовну атмосферу.
1)Аудіювання.
Учитель роздає картки з віршем, у якому пропущені слова (HOj), після цього читає текст вірша, учні уважно слухають і заповнюють пропуски. Далі учні читають вірш хором разом з учителем, потім два-три учні — вголос перед класом.

NEW YEAR

         New things to learn,               New things to see,
         New friends to meet,              New things to hear,
         New songs to sing,                 New things to do
         New books to read                 In this happy New Year.

ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Подання тексту для читання. Впр. 1а (с. 150).
1)      Етап підготовки до читання. Бесіда з учнями.
Т: You know a lot about Great Britain now. But do you know any British holidays? What
are they? When do people celebrate them?
На кожне запитання вчителя відповідають два-три учні.
2)      Етап читання.
Учитель поділяє клас за варіантами. Учні варіанту А самостійно читають текст « Hal­loween » і переказують його учням варіанту В. Учні варіанту В читають текст « May Day in Old England», потім переказують його учням варіанту А.
3) Етап перевірки розуміння змісту текстів.
а)      Впр. 2(с. 150).
Учні ланцюжком читають речення і визначають, відповідають вони змістові тексту чи ні. Учитель контролює правильність виконання завдання.
б)      Бесіда з учнями «What Holiday Is It?».
Учитель читає речення про свята, описані у текстах, учні відповідають, про яке зі свят йдеться.
Т: On this holiday the most beautiful girl becomes the May Queen. Ps: It's May Day.
T: On this holiday children go from house to house and knock at the doors. Ps: It's Halloween.
2. Аудіювання.
Учні отримують картки (Н02). Учитель читає текст, учні уважно слухають і з'єднують назву свята з датою, коли воно відзначається. По закінченні роботи учитель збирає картки для перевірки.

BRITISH HOLIDAYS
New Year is the first holiday of the year, it is celebrated on the 1st of January. In February people have another holiday, St Valentine's Day. It is on the 14th day of the month. Mother's Day is a holiday on the first Sunday of May. In spring people also have one of the most important religious holidays Easter. But this holiday doesn't have a perfect date. One more spring holiday is May Day. It is celebrated on the first Sunday of May. In autumn English people have Halloween. They celebrate this holiday on the 31st of October. And the most favourite English holiday is Christmas. People celebrate it on the 25th of December.

3. Гра «Guess the Holiday».
Учитель кладе картки на стіл текстом донизу. Один з учнів підходить до столу, бере будь-яку картку і читає вірш. Інші учні повинні відгадати, про яке свято в ньому йдеться. Учень, який першим сказав правильну відповідь, підходить до столу, бере іншу картку і читає наступний вірш.

Read the poem and guess the holiday.
Witches flying, here they come!
Witches flying, one by one.
Witches on broomsticks, having fun.
Witches flying, here they come!


Read the poem and guess the holiday.
The sky is high, the sea is deep.
Thinking of you I cannot sleep.
If you love me like I love you
Nothing but death will part us two.


Read the poem and guess the holiday.
Mother is the dearest
Of all the friends I know.
She helps me to work and play
That's why I love her so.

4. Письмо.
Учні отримують картки для самостійної роботи. Вони мають, закривши підручники, вписати в картку пропущені слова. Час виконання завдання — 5 хвилин. Учень, який першим закінчив роботу, записує слова на дошці, учитель контролює правильність їх написання. Інші обмінюються картками з сусідом по парті й перевіряють вправи один в одного, звіряючись з дошкою.
Клас поділяється на  команди. Учитель кладе на стіл смужки паперу, на яких написані запитання, текстом донизу. Члени кожної команди по черзі підходять і беруть одну з карток, читають запитання і відповідають на нього. Учитель контролює правильність граматичної будови речень. За кожну правильну відповідь надається один бал. Якщо члени першої команди не знають відповіді на запитання, відповідає друга. Перемагає команда, яка отримає більше балів.
Т: Read and answer the questions.
By what transport do you travel around the town?

What do you usually have for breakfast?
When do you celebrate Mother's Day?
What rooms do you have in your flat?
What clothes do you wear in winter?
What do you like to do in the park?
What flowers do you have in your park?
What means of transport do you know in London?
What sights do you know in London?
What do the English have for lunch?
When do the English celebrate Halloween?
What rooms are there in an English house?
What clothes do English children wear in school?
What do the English do in the parks?

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
1.   Домашнє завдання.
РЗ, впр. 1 (с. 84), 2 (с. 85), письмово.
2.   Підведення підсумків уроку.
Т: Today we spoke about English holidays. Do we have the same holidays in Ukraine? When do we celebrate them? What other Ukrainian holidays do you know? На кожне запитання вчителя відповідають два-три учні.

Немає коментарів:

Дописати коментар